Bir sorunuz mu var?
Mesajı gönderildi. Kapalı

Sketchup Eğitim Seti

Sketchup Eğitim Seti konusunda sitemizdeki bir çok profesyonel eğitim seti ile kendinizi çok iyi bir şekilde geliştirebilirsiniz.
Sketchup Programı basit olduğu kadar kendi iç yapısı içinde pluginler ve render motorları ile tanıştığınızda , öğrenme aşaması giderek uzamaktadır.
Bu zamanın daha kısa ve daha net olmasını sağlamak için Sketchup Eğitim Setleri ile sizlere en detaylı yapıyı en kolay şekilde öğretmeye çalışıyoruz.

Sketchup Eğitim Seti İçerikleri

Sketchup Eğitim seti içerikleri ile sizlerin en iyi şekilde Eğitim almanız için Sketchup Video içerikleri oluşturmaya özen gösteriyoruz.
3d projelerin anlam ve ifade edilmesi konusunda pratik ve kaliteli işler için eğitim almanın önemini daha önceki yazılarımızda sizlere bahsetmiştik.
3d eğitim setleri sitesi olarak bu içeriklerin sizlere anlatılması konusunda akıcı bir anlatım ve örnekler ile sizlerin eğitimleri daha iyi anlamasına özen gösteriyoruz.

SketchuP Eğitim Seti içeriklerinde kendimize ait anlatım tarzı bizim için önemli bir kriter taşıdır.Bu anlatım tarzını sizlere yılların vermiş olduğu deneyim ile birleştirip sizlere aktarmaya çalışıyoruz.
Eğitim içeriklerinde Sketchup Temel Eğitimler ile , arayüzün kullanımı ve bağlı komut bileşenlerini anlatarak neyin nerde olduğunu sizlere iyi bir şekilde kavratıyoruz.
Sketchup veya herhangi bir programı kullanırken program arayüzüne iyi hakimiyet başarıyı getirir. Neyin nerde olduğunu bilmeden yapılan hareket tarzı kullanıcıyı ve öğrenme hızını yavaşlatır.

Arayüzün iyice kavranılmasından sonra , sizlere sketchup modelleme teknikleri , mimari modelleme teknikleri ve kullanım tarzı ile ilgili önemli hususları anlatıyoruz.

Mimari Modelleme İçin Sketchup ?


Mimari Modelleme ve Mimari Animasyon kısmında Sketchup programının güçlü bir yapısı ve liderliği vardır. Her ne kadar Türkiye de kullanıcıların bu liderliği 3dsmax üzerinde düşünseler de, Dünya üzerinde Sketchup kullanımı, Özellikle Mimari Projelerde çok yüksek kullanım kapasitesine sahiptir.Türkiye de ise bu kullanım 2020 sonrası artış göstermiştir.


Bu konuyla ilgili aşağıdaki görsel 2022 üzerinde en fazla kullanılan 3d programlar ve render motorları olarak verilmiştir.

En iyi Render Motorları ve En iyi 3d programlar 2022 için

Yukarıdaki grafiğe baktığımız da ise Yüksek performans gösteren render motorları ve 3D programların sağ tarafta yükseldiğini görebiliyoruz.
Revit bu konuda kendini ilerleterek ilerleme yolunda yüksek bir kapasite gösteriyor.

Sketchup ise 3d programlar konusunda en yüksek hacime sahip program olarak devam ediyor.
Blender ‘ın da bu konuda yüksek performans göstermesi gözlerden kaçmıyor.

Lumion render motorunun son dönemdeki yavaşlamasını fırsat bilen, D5 render ve Enscape render diğer yıllara nazaran 2x yükseliş sağlayarak zirveyi zorluyorlar.
Bunun nedeni basit arayüz, hızlı öğrenme , çoklu render motorları özelliği ile istediğin render motoru üzerinden Mimari görselleştirmeyi hızlı bir şekilde yapabilmektir.

Render Motorları Eğitimleri ?

Sketchup Eğitim Setleri sitemizde sizlere hem yukarıdaki yükseliş yapan render motorlarında hemde yeni çıkmış render motorlarının eğitimleri konusunda sizlere önemli dersler hazırlıyoruz. Render Motorlarının kalitesi ve Mimari Projeler konusunda uygulamaları farklı olduğu için bizlerden alacağınız görüşlerle büyük bir zaman kazanacaksınız.

Her render motorları size uygun olmayabilir. Render Motorları yüksek işlem hacmi gerektiren yazılımlar oldukları için , GPU (ekran kartı ) CPU (işlemci) yu çok fazla kullanan işlem birimleri için yeterli donanım gereksiniminde olması sizin öğrenme sürecinizi hızlandıracaktır.

Pc donanımı yetersizliği kişilerin öğrenme sürecini büyük ölçüde etkilemektedir.

Sahneye eklenen objelerin kalabalık ve yüksek poligonlu olması sizin render sürenizin büyük ölçüde uzaması ve hatta renderın başlamasını engelleyici etkiler ile size geri dönüş yapar.

Özellikle render motorlarını öğrenecek olan kişilerin ortalamanın bir tık üstünde bir bilgisayar sahibi olmaları önemli bir durum oluşturmaktadır.
Birde Laptop üzerinden görselleştirme çalışması yapmaya çalışan arkadaşlar için, uzun süre kullanımlarda laptopların şişme olarak tabir ettiğimiz yavaşlama ve hız düşüklüğünden dolayı sahnelerde büyük ölçüde yavaşlama olmaktadır.

Bu yüzden görselleştirme işlerinizde laptop yerine ortalama ve ortanın bir üstü masaüstü render sistemleri tavsiye edilir.

Render Eğitimleri için ortalamanın üstünde bir sistem ile hazırlamış olduğumuz Sketchup Eğitim Setlerini izleyerek kısa sürede etkili sonuçlar alabilirsiniz.

Sketchup Eğitim Setleri ile Öğreneceğiniz bilgiler ile müşterilerinize şu hizmetleri verebilirsiniz
3d Mimari Render hizmeti , mimari model,3d tasarım,3d animasyon,3d çizim,3d mimari animasyon,3d cephe tasarımı, 3d iç mekân ve dış cephe tasarımı, 3 boyutlu sana tur ve 360 derece render uygulamaları, Yüksek kalite render çıktı hizmetleri (2K,4K,8K ve üstü) müşterilerle buluşturulmaktadır.

Müşterilerin ihtiyaçlarına göre ayrı ayrı; modelleme, kaplama, aydınlatma,gerçekçi render ayarları ve sadece render alma gibi tüm hizmetleri bu eğitimler sonucunda verebilirsiniz.
Merhaba 👋

× Nasıl Yardımcı olabilirim ?