Sketchup Vray Dış Mekan

sketchup vray 3.4

Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti

Sketchup Vray 3.4 Eğitim Seti , Kaliteli görselleştirmeyi hedef almış tüm sketchup kullanıcıları içindir.Aşağıda eğitim seti ile ilgili tüm detay bilgilerini bulabilirsiniz. Sketchup Vray 3.4 Eğitim içeriği Sıfırdan başlayacak olanlarda dahil olmak üzere bir çok konuyu barındıran bu setle birlikte , render motorunun bir çok özelliğini öğreneceksiniz.

Sketchup Vray 3.4 Giriş bölümü;

01. Sketchup Vray’e giriş (menüler, ne nerde nasıl ? ) 02 Neler Yeni ? (vray 2.0 dan sonra neler yeni, neler eklenmiş ve daha fazlası)

Sketchup Vray 3.4 Kaplama bölümü;

00. Kaplama Ana mantığını kavramak. (Renk nedir , Yansıma , Kırılma nedir, nasıl kullanılır ) 01. Hazır Kaplama menüsünün kullanımı.(içerik, detay ve fazlası) 02. Sıfırdan kaplama hazırlamak ve kullanmak 03. Detaylı kaplama hazırlamak 04.Vray kaplama ana mantığı ve PBR oluşturmak ( Physically Based Materials ) 05.Kaplamayı Detaylandırmak (Diffuse, reflection, refraction, normal map daha fazlası ) 06.Sketchup vray kaplama ile Triplaner Anlatımı 07.Triplaner ile örnek kaplama yapmak 08.Sketchup Vray Blend kaplama yapımı 09.Sketchup Vray Blend kaplama dersinin devamı 10.Vray Kaplama menüsündeki parametrelerin Türkçe açıklaması 01 11.Vray Kaplama menüsündeki parametrelerin Türkçe açıklaması 02 12.Vray Kaplama menüsündeki parametrelerin Türkçe açıklaması 03

Sketchup Vray 3.4 Kaplama Parametreleri;

01.Color Correction Anlatımı 02.EdgeTex Anlatımı 03.Vray Dirt Anlatımı 04.Vray Angel Vectörel Anlatımı 05.Texture Blend Anlatımı 06.Angle Blend Anlatımı 07.Vray Composite Anlatımı 08.Vray Mix Anlatımı

Sketchup Vray 3.4 Işıklar;

01.Sun Light (Güneş ışığı anlatımı, özellikleri) 02.Dome Light (Küresel ışık kaynağı kullanımı) 03.Plane Light (eski ismi rectangle light anlatımı) 04.Mesh Light anlatımı 05.Light Intensity

Sketchup Vray 3.4 Geometry Bölümü;

01.Proxy nedir ? nasıl kullanılır 02. Dışarıdan proxy çağırma, 3dsmax ağaçlarını sketchup vray’de kullanma ve ipuçları 03. Fur kullanımı ve ayarlar.

Sketchup Vray 3.4 Görsel zenginlik;

01.Güvenli Ekran 02.Sanatsal Bakış 03.Sistem Şeması 04.Deep Of Field (alan derinliği)

Sketchup Vray 3.4 Hızlı Görselleştirme;

Bu Kısımın özelliği Sketchup Vray 3.4 içerisinde bulunan kaplama özellikleri ile, hızlı bir şekilde görselleştirme yapmanızı gösteren kısımdır. Bu kısım sayesinde, hem ticari hem özel hemde öğrenci işlerinizde hızlı bir şekilde kaliteli görselleştirme nasıl yapılır , bu kısmı öğreneceksiniz. Hızlı Görselleştirme 01 Hızlı Görselleştirme 08  (Bu ders serisi 8 ders halinde anlatılmıştır.)

Sketchup Vray 3.4 Dış Mekan Görselleştirme;

Bu kısımda daha önce modellenmiş olan yapımızın, kaplama ve önemli detaylar ile görselleştirme işlemine başlamadan önceki konular ve detaylar ile beraber kaliteli görsel nasıl alınır bu kısımları işliyoruz. Aynı zamanda dış mekanda güneş ve domelight ile ilgili ince detaylar, extra olarak sisli ve gece renderı nasıl alınır bu konuları göreceğiz. Dış Mekan Görselleştirme 01 Dış Mekan Görselleştirme 09 (Bu ders serisi 9 ders halinde anlatılmıştır.)

Sketchup Vray 3.4 Bonus İçerik ;

Bitmap Programı ile kaplama oluşturmak Dışarıdan hazır kaplama yüklemek Kalabalık sahnelerde nasıl çalışılır ? Pixplant ile detaylı kaplama oluşturmak Floor plugini ile kaliteli zemin kaplaması oluşturmak Triplanar ile karışık kaplama oluşturmak
Sketchup Vray 3.4 Sonuç
Bu render motoru Vray 3.4 Render Motoru , hızlı kaliteli ve kolay olmasından dolayı görselleştirme işiyle uğraşan kişilerin ilk tercih etmesi gereken bir render motorları listesinde ilk sırada yer almaktadır.Bende sizelere Sketchup Vray 3.4 render motorunun kolaylıklarını, ipuçlarını temel konuları ve ileri konuları bu ders serisinde göstererek programı en iyi şekilde öğrenmeniz içi bu şekilde bir içerik geliştirdim.Bu içerik sayesinde render motorunun kullanımından render aşamalarına kadar bir çok konuyu eğitim seti içerisinde bulacaksınız
Daha fazla oku...
sketchup 3dmax render

Sketchup da Modelle 3Dsmax de Render Al

Bu eğitim setimiz  “Sketchup da modelle , 3dsmax de render al“ sloganıyla yola çıkan bir eğitim setidir.Sketchup içerisinde modellemiş olduğunuz yapıyı , 3dsmax programı içerisine göndererek orada 3dsmax’in nimetlerinden faydalanmayı hedefleyen ve kaliteli render alma aşamalarını adım adım gösteren bir eğitim içeriğidir.

Sketchup da Modelle 3Dsmax de Render Al Eğitim seti içerik bilgileri

Eğitim seti içerik bilgisi: Sketchupda modellenmiş tasarımın, 3dsmax olanakları (hız,arazi boyama,detaylı kaplama,gerçekçi ışık vb) kullanarak kaliteli görsel alma aşamaları. Eğitim setinde kullanılan modelin render kalitesi ve ambiansında aldığı Ödüller: Cgsociety gallery ödülü ,  Cgstudyo Sanat Galerisi Ödülü,Vray World Editör seçimi Hedef Kitle: Orta derece kullanıcılar ve üst düzey de bilgi sahibi olmak isteyenler için. (sketchup kullanıcıların daha farklı bir anlayışla,kaliteli render almalarını kolaylaştırıcı bir settir) Dosyaların gönderimi: Dosyaların gönderimi gmail adresinize link olarak gelecektir.İndirme işleminin ardından hemen izlemeye başlayacaksınız. Dosya indirme boyutu: 1.85 gb en düşük internet bağlantısı ile 2 saat gibi bir sürede rahatlıkla indirebilirsiniz. Süre: Toplam anlatım süresi 4 saat 58 dk’dır.

Sketchup Model 3dsmax vray render eğitim seti kimlere hitap ediyor ?

Bu set kendini bir kademe daha ileri taşımak isteyen hem sketchup vray kullanıcılarına hemde 3dsmax kullanıcılarına hitap etmektedir. Hem 3dsmax içerisindeki render ve bitki yeteneklerini görmek için ideal bir 3d eğitim setidir. Aynı zamanda 3dsmax programının , sketchup model dosyalarını hızlı bir şekilde içeri alarak , render ve kaplama konusundaki hızını bu eğitim setiyle izleyeceksiniz.
Daha fazla oku...

Sketchup Vray Dış Mekan 02

Bu Sketchup Vray Dış Mekan 02 Eğitim seti ücretsiz hale gelmiştir, Eğitim setini aşağıdaki video serisinden izleyebilirsiniz. Üst kısımdaki video serisinden bu sete ait kullanıcı çalışmalarını izleyebilirsiniz.

Sketchup Vray Dış Mekan 02

Merhaba Arkadaşlar, Sketchup Vray Dış Mekan 02 bu Eğitim setinde daha önce modellenmiş yapının kaliteli görsel oluşturma aşamaları anlatılmıştır. Modellemeyi bilen fakat Dış mekanda Etkili görseli oluşturmaya çalışan arkadaşlar için hazırlanmıştır. Eğer modellemeyi biliyorum ve sadece Dış Mekanda görselleştirmede sorunlarım var diyorsanız bu Eğitim seti tam size göre. Bu set içerisinde modelleme yapılmamaktadır, modelleme aşamaları daha önce yapılmış modelin, kaplama, ışık ve render ayarları anlatılarak, kaliteli görsele ilerleyiş aşamaları anlatılmıştır. Eğer sıfırdan komple modelleme eğitim seti istiyorsanız Sketchup Vray Dış Mekan 01 nolu eğitim setini seçmelisiniz. Yine bu DVD’de hızlı ve sade bir şekilde karmaşaya ve karışıklığa sebep olmadan sade bir dille Kaliteli Render alma işlemlerini izleyeceksiniz.Hem Öğrenci Hemde Ticari işlerde zaman kavramı çok önemlidir, bu sebepten dolayı, Kaliteli görsel oluşturma aşamalarını en can alıcı noktalarıyla sizlere anlattım.

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim 02 Setinin Özellikleri ve içerik ;

* Kullanıcıları sıkmadan Hızlıca önemli konular anlatılarak sonuca gidilmiştir. * Sonuca gitmek için hazır model (daha önce modellenmiş) kullanılmıştır. * 110DK lık bir sürede Kaliteli görsel anlatımı yapılmıştır. * Photoshop ve Görsel aşamalarında önemli konulara değinilmiştir. * Daha önceki setlerde anlatılmış olan kaplama ana mantığı dersi ve kaplama oluşturma programı bu ders içeriğinede eklenmiştir.
Daha fazla oku...
sketchup vray dıs mekan

Sketchup Dış Mekan Eğitim Seti 01

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim DVD'si artık ücretsiz hale gelmiştir. Aşağıdaki video serisiyle video içerikleri izleyebilirsiniz. DVD Amacı,Yeni kullanıcıların Normal sürede yani 1 yıl ve 5 Yıl arasındaki kaliteli görsel oluşturma süresini, en kısa süreye indirmeyi hedefler. Sketchup Vray Dış Mekan DVD setidir.Bu eğitim setiyle görselleştirmeye ayıracağınız uzun çalışma sürelerini kısaltarak kısa sürede etkili sonuçlara imza atacaksınız. https://www.youtube.com/watch?v=4MoOg4nO0i0&list=PLbcNJVR3dmPpuZqlcdwDM0WnmXAKGaa9g Bu sayede hem özel hem ticari çalışmalarınızda daha hızlı kaliteli görsele ulaşabileceksiniz.Uzun süredir çalışmalarını sürdürmüş olduğum Sketchup Vray Dış Mekan EĞİTİM DVD ‘si modelleme ve ana ve detaylı hatlarıyla sizlere sunuyorum. 3 Aylık bir zaman diliminde , proje tasarımı ile beraber hazırlanmış olan bu Sketchup Vray Dış Mekan içerisinde kaliteli Dış mekan görseli oluşturmanızla ilgili, gerekli bilgileri verdim.

Sketchup Vray Dış Mekan Eğitim Seti İçeriği

Bu Vray dış mekan eğitim dvd’si yeni başlayanların bile, kolaylıkla ve zorlanmadan hem gündüz hemde gece renderına kadar birçok karşılaştıkları sorunları halledip, kaliteli render almalarını hedefleyen bir Sketchup Vray Dış Mekan DVD setidir.Bu setle beraber çok katlı yapıları, villa modellerinizi veya herhangi bir dış mekan tasarımınızı kolaylıkla ve zorlanmadan verdiğim ayar ve dersler ile kolaylıkla görsel oluşturabileceksiniz.

Sketchup Vray Dış Mekan eğitiminin içeriğinde şu içerikler bulunmaktadır.

Giriş ve Modellemeye başlangıç için hazırlık aşaması Dwg Projesinin Sketchup’a aktarılması ve modelleme aşaması ( 2 ve 8 nci derse kadar detaylı modelleme ve doğrama kısımlarının yerleştirilmesi, peyzaj için hazır modellerin eklenmesi ve düzenleme aşamalarının uygulanması, eksik kısımların modellenmesi) Sketchup Programına Herhangi bir Fotoğraf editörünün sekronize edilmesi ve bu editör üzerinden kaplama mantığı (kirlilik, kaplama değişimi vs.) Pixplant Programını Kullanarak hızlı bir şekilde kaplama hazırlamak ve kaplama mantığını kavramak. Kaplama Ana Temel Mantığını öğrenmeye dayalı detaylı anlatım (vray menülerindeki Diffuse,Reflection ve Refraction mantığı)Villa Model içindeki Havuz suyu ve Akan su modeli için Artisan ile modelleme (SketchupUV ile kapalama aşaması) Dışarıdan eklenen proxy modellerine kaplama atılması ve Proxy modellerinin çağırılması ve yerleşim. İlerleyen derslerde Modele detaylı kaplama atama, vray menüsünde ince kaplama detayları (reflection,bump vs) Render Ayarları ve Kaliteli Render için hazırlık aşaması Test Render ayarları ve Final Render ve bir çok ayrıntı bu Sketchup Vray Dış Mekan Dvd sinde bulunmaktadır
Daha fazla oku...